چگونه از درس خواندن لذت ببریم ؟
دی ۱, ۱۳۹۸
نمایش همه

چرا به مشاوره نیاز داریم؟

همگی ما هرروزه فشار و خستگی هایی که از طرف زندگی به ما وارد میشود را تحمل میکنیم. گاهی در مقابل این سختی ها بسیار محکم می ایستیم و گاهی خیر؛ در مقابل این فشارها تسلیم میشویم. برخی افراد در این مواقع از نزدیکان و دوستان خود کمک میگیرند. دستهای دیگر از مردم ترجیح میدهند مشکلات خود را با کسی در میان نگذارند،از کسی کمک نگیرند و رنج بکشند.
افراد بزرگ و مشهور که دارای کسب و کار های بسیار قوی و شناخته شدهای هستند هر چند که در زمینه کاری خود بسیار تجربه دارند اما با این حال از مشاوران حرفهای در زمینه و قسمت های مختلف کار و زندگی خود استفاده میکنند. آنها میدانند که با بهره گیری از مشاوران،فشار و سختی کار را کاهش میدهند.
زمانی که مسیر و هدف خود را در زندگی انتخاب میکنید با چالشها، انتخابهای مختلف،سوالات بسیار،موانع و مشکلات فراوانی وجود دارد؛روبه رو میشوید. بهترین کار در این موقعیت استفاده از فردی با تجربه و با دانش است که بتواند مسیر را برای شما هموار کند و به شما کمک کند تا فشار کمتری را تحمل کنید.برخی میگویند” از راه آزمون و خطا میرویم و با گذر زمان به نتیجه میرسیم.” صحبت این دسته از افراد درست است اما سوالی که پیش می آید این است که اگر زمان محدود باشد و فرصتی برای آزمون و خطا نباشد،تکلیف چیست؟

ما انسان ها فقط برای چند سال در این دنیا زندگی میکنیم و فرصت کافی آزمون و خطا برای مشکلات و مسائل نداریم؛بنابراین به این نتیجه میرسیم که باید از مشاور استفاده کنیم.
حال به بررسی مسئله کنکور میرسیم،شرایط کنکور و چالشهای آن هرچند سال دستخوش تغییرات میشود.در شرایط کنکوری بودن زمان شما بسیار محدود است و تمام حواس و تمرکز خود را باید روی مسئله کنکور و مطالعه بگذارید. یک مشاوره با تجربه و کاربلد در این راه میتواند بسیار مفید واقع شود. او شما را از شرایط به خوبی آگاه میسازد که دید بهتری به شما میدهد و همچنین میتواند مسیری به شما نشان دهد که احتمال موفقیت شما بیشتر شود. یک مشاوره به شما کمک میکند که اهمیت هر درس را بدانید و آن درس را چقدر مطالعه کنید. در مواقع ناامیدی، خستگی و پریشانحالی به شما انرژی مثبت و انگیزه میدهد و همچنین پشتیبان و پیگیر شماست و راه درست را به شما نشان میدهد.
در آخر اینکه مشاوره کارهای شما را با توجه به زمان باقیمانده برنامه ریزی میکند. شما را به جلو هل میدهد و در طول مسیر با راهکارهایی که میدهد باعث بهتر جلو رفتن و بیشتر شدن بازدهی شما می شود.

مهندس میررضا فروغ

 

ورود / ثبت نام