چگونه از درس خواندن لذت ببریم ؟

چرا به مشاوره نیاز داریم؟
دی ۱, ۱۳۹۸
جشنواره اوقات فراغت همراه با موسیقی زنده رستاک حلاج در اصفهان برگزار می شود.
دی ۱, ۱۳۹۸
نمایش همه

چگونه از درس خواندن لذت ببریم ؟

۱- برنامه ریزی داشته باشیم : مهمترین چیز آرامش است که برای کسب آرامش ،داشتن برنامه ریزی دقیق به شما کمک زیادی خواهد کرد. برنامه ریزی باید جنبه ی کوتاه مدت و بلند مدت داشته باشد. در برنامه ریزی بلندمدت شما مشخص میشود که در هر فصل از سال قرار است چه فعالیت هایی را انجام دهید و چه دروسی را می بایست مرور کنید. که بر اساس این برنامه،شما برنامه های کوتاه مدت (روزانه،هفتگی،ماهانه) خود را تنظیم میکنید. نکته بعدی مکانی است که علاوه بر ساکت بودن و داشتن نور و دمای مناسب دارای نظم نیز باشد. .

۲- نتایج ثبت شود : در هر مرحله ای که هستید از ثبت ساعات مطالعه و تعداد تست هایی که برای هر درس بررسی می کنید و به طور کلی از امور درسی خود خسته و دل سیر نشوید و تا روز آخر با جدیت این کار را ادامه دهید. نتایج آزمون ها ثبت شود تا به نقاط قوت و نقاط ضعف خود برسید.آشنایی با نقاط ضعف میتواند موتور محرک شما در مسیر کنکور باشد. .

۳- اهداف : همه ی ما توی زندگی یکسری آرزو و اهداف داریم که خیلی دلمان میخواهد به آنها برسیم.در این بین بعضی از آدمها تلاش میکنند و به نوعی از خیلی تفریحات و اوقات فراغتشان در یک برهه زمانی از زندگی میزنند تا به آرزویی که از صمیم قلب خواهان رسیدن به آن هستند،برسند.هیچ کار و تلاشی در دنیا ،بدون جواب نخواهد ماند.

  • یکم فکر کن جایگاه تو سال بعد کجاست ؟
  •  بعضی ها هستند که هیچ اطلاعی از نحوه درس خواندن ندارند و فکر میکنند ساعت مطالعه بالا به تنهایی عامل موفقیت است.
  • هرچقدر هم که سرسخت باشید ،بالاخره روزگار روزهای ناخوشی را به شما نشان میدهد، پس یقین داشته باشید که در ادامه راهتان بارها ناامید و ناراحتی به سراغتان می آید ،مهم این است که آیا میتوانید بازهم بلند شوید و بازهم به راهی که داشته اید ادامه دهید ؟
  • کنکور مثل جنگ میماند و تو باید جنگ جو باشی تا بتوانی رتبه بیاوری  پس کمک بگیر از کسی که در این مسیر تجربه موفقیت آمیز داشته است.

سحر شیروانی بروجنی

ورود / ثبت نام